« Úvod | Báseň vlastnoklavesnic... »

30 Second To Mars v Praze


Dne 18.3.2010 v Praze Incheba Arena

+Street Dum Corporation
+Carpark North

Na tento koncert jsem se těšil asi nejmíň ze všech koncertů na kterých jsem kdy byl. Lístek jsem tedy dostal k vánocům, ale nemít ho tak si ho nejspíš ani nekupuju. Na druhou stranu jsem byl zvědavej. Dva měsíce jsem si řikal, že už bych před tim koncertem měl začít 30STM poslouchat, ať se nenudím, jenže nějak jsem měl pokaždý náladu zrovna na něco jiného. Přišli jsme před arénu asi půl hodiny před vpuštěním a už tam bylo tolik lidí…zejména holky celé v černém a většinou něčím čemu se říká patka. Jakmile se otevřeli dveře, ozval se davový výkřik. Lidi se začali cpát dovnitř jako utržení ze řetězu. Když jsme vešli do arény, našli jsme si pěkně místo asi tak pět až sedm metrů od samotného podia. Nějakou dobu jsme čekali, ale potom se ozval opět výskot fanoušků.
To nastoupila podivuhodná skupina jménem Street Drum Corporation jako první předskokani. Už podle názvu je zřejmé, že se tato skupina bude zakládat hlavně na bicích. A skoro opravdu, až na to, že skutečné bicí byli na podiu jen jedny. Další pak hráli buď na jednotlivé bubny, tak třeba i na speciálně ozvučené, plastové popelnice. Nejzajímavější byla sestava ,,bicích“ sestavených z plechových popelnic a normálních činelů, jejíž bubeník hrál v podstatě to samé jako bubeník hrající na normální bicí, jen to tomu dodávalo pořádnej říz. No vážně, zkuste si třískat na tři ozvučené popelnice, každé jiného tónu, v aréně. Finálový grády tomu dodával extravagantně oblečený zpěvák, který ihned rozhýbal ruce diváků. Prostě si představte skupinu složenou z různých druhů bubnů, zpěváka v plynové masce a vyjde vám STREET DRUM CORPS.
Skupina to byla dobrá, jenže nám se zachtělo na záchod, měli jsme žízeň, tížili nás bundy (což je asi nejhorší na Incheba aréně, že nemají šatnu). A tak jsme se rozhodli opustit naše, né až tak drahocenné místo a přemístit se na hlediště po straně o patro výš. Záchod jsme měli kousek, bar taky a šikovně jsem si i vyřešili místo.
Nastoupila druhá předkapela: Carpark North. Tahle kapela naopak rozjařené fanoušky opět ,,zklidnila“. Ani jsem jí nevěnoval moc pozornosti. Znělo to docela dobře, ale byl to takovej komerční rock až pop-rock. I podle emocí ostatních. Poslouchali, ale v hlavě mysleli už jen na jedno. Na to, proč tam ten večer vůbec přišli. Následovala dlouhá pauza, vždycky se už zdálo, že to začne, ale vždycky to byl omyl. My čekali jenom na to, kdy se světla setmí.
Ooo ano! Konečně! Světla zhasla a davy začali řvát. Ze všech stran se začalo rozléhat intro ,,Escape‘‘, kdy při Jaredově výkřiku lehla obrovská, černá opona a tam stáli tři chlápci, nejspíš se stejným vzrušením jako měli fanoušci. Pak následovali písničky z alba ,,This is the war‘‘. Některé z nich, jako například stejnojmenný song, byli doprovázeny promítáním klipu. Samozřejmě zazněly staré hitovky jako třeba: The kill, Beautiful lie a samozřejmě nesměla chybět legendární-From yesterdy. Nakonec došlo i na titulní písničku z nového alba: Kings and queens. Kde skupina předvedla svůj temperament. Vyzvala nejblíže stojící diváky, aby vylezli k nim na podium a zazpívali si s nimi.
Tak mezi nejlepší koncerty to nepatří, ale na druhou stranu to nebyla vůbec špatná show. Prostě koncert v hale není to co v klubu. Ale i přesto mě ti tři kluci trochu nadchli.

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se